Yazdır
Kategori: Haberler
Gösterim: 46

Mersin 7 Renk LGBT Eğitim Araştırma ve Dayanışma Derneği olarak İsveç Konsolosluğu tarafından desteklenen “Farklıyız, Birlikte Güçlüyüz” proje çalışması kapsamında  12-13 Kasım 2021 tarihlerinde Noax Otel’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölye Çalışması gerçekleştirildi.

Atölye çalışmasına Mersin’de bulunan 20 Sivil Toplum Örgütü  ve 3 Yerel Yönetim Temsilcisi katılım sağladı. Atölyede 1. Gün Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi ve Yenişehir Belediyesi temsilcileri “Yerel Yönetimlerin Toplumsal Cinsiyete Bakışı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Temelli Yerel Yönetim Hizmet Uygulamaları” başlıklarında sunumlar gerçekleştirdi.

2. gün ise Mersin’de Bulunan STÖ’lerin Toplumsal Cinsiyete Bakış Açısı oturum başlığı altında, STÖ temsilcileri tarafından “Adalete Erişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İnsan Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Sağlık Hizmetlerine Erişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Eğitime Erişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi.

Atölye çalışması Yerel Yönetimlerin Stratejik Planlarını Toplumsal Cinsiyet Perspektifi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile İlişkilendirmesi ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinliğinin Geliştirilmesi oturum başlıklarında değerlendirmelerle tamamlandı.